Connect with us

Słodycze świąteczne

Jednym z nieodłącznych elementów praktycznie wszystkich świąt są słodycze, których nie może zabraknąć na świątecznym stole. W ofercie tego typu słodkości znajdziesz pyszne łakocie w postaci cukierków w czekoladzie i lizaków świątecznych o różnym smaku, inspirowanych Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Są to słodycze świąteczne, które z powodzeniem można dołożyć jako słodki dodatek do bożonarodzeniowego prezentu, postawić na wielkanocny stół czy udekorować nimi choinkę.

Słodycze na Boże Narodzenie

Świąteczne słodycze na Boże Narodzenie to szeroka gama łakoci zarówno tych czekoladowych, jak i nadziewanych czy lizaków oferowanych w atrakcyjnych świątecznych opakowaniach. Są to przede wszystkim cukierki w czekoladzie zapakowane w kolorowe opakowania w kształcie figurki zwierząt, przedstawiające pingwina, sowę i wiewiórkę – wszystkie w typowo świąteczno-zimowym wydaniu.

Przy czym są to nadziewane cukierki w czekoladzie z wnętrzem wypełnionym przepysznym sokiem owocowym. Co najważniejsze, do wyboru mamy aż cztery różne smaki – pomarańcza, malina, czarna porzeczka i wiśnia. Dzięki temu każdy amator słodkości znajdzie coś odpowiedniego dla swoich kubków smakowych.

Cukierki świąteczne dostępne są w kilku różnych opakowaniach, także w kształcie tradycyjnej świątecznej choinki czy eleganckiego kuferka. Obok cukierków w czekoladzie w ofercie słodyczy świątecznych znajdziemy także różnego rodzaju lizaki – w tym lizaki czekoladowe czy lizaki nadziewane oraz tradycyjne sopelki choinkowe. Te ostatnie dla wielu są smakołykiem o wręcz sentymentalnym znaczeniu, na których widok i smak przypominają się dziecięce lata.

Do najpopularniejszych świątecznych łakoci zaliczyć można zatem:

  • kuferki z czekoladkami na Boże Narodzenie
  • choinki z czekolady
  • sopelki choinkowe
  • lizaki świąteczne w czekoladzie, nadziewane i tradycyjne
  • figurki z czekolady na Boże Narodzenie

Na tym oczywiście słodycze świąteczne jednak się nie kończą. Równie popularnymi łakociami okazjonalnymi są bowiem słodycze wielkanocne.

Słodycze na Święta Wielkanocne

Tak jak i Boże Narodzenie ma swoje tradycyjne słodycze, tak i Wielkanoc kojarzymy przede wszystkim z cukrowym barankiem czy czekoladowymi jajeczkami. Nie są to jednak jedyne wielkanocne łakocie, w jakie można zaopatrzyć się na te wyjątkowe święta.

Wśród słodkości, na jakie warto zwrócić uwagę, znajduje się kuferek wielkanocny, który podobnie jak jego bożonarodzeniowa wersja, także jest wypełniony cukierkami w czekoladzie ze słodkim nadzieniem w postaci soków o czterech smakach do wyboru. Do popularnych w ostatnich latach zabaw wielkanocnych można wykorzystać także łakocie w postaci lizaków, które dodatkowo są wzbogacone o zdrowe witaminy.

Cukierki i lizaki świąteczne

Lizaki i cukierki świąteczne to bogata oferta pysznych smakołyków, które wywołują uśmiech nie tylko na twarzy dzieci, ale także dorosłych. Przy czym są to słodycze pozbawione szkodliwych dodatków, takich jak sztuczne konserwanty. Zastosowanie naturalnych aromatów i barwników sprawia bowiem, że są one nie tylko pyszne, ale także bezpieczne i pozbawione alergenów.

Słodycze jako pomysł na świąteczny upominek i prezent

Słodycze to niezastąpiony prezent dla maluchów, zwłaszcza w okresie świątecznym. Słodkie prezenty świąteczne, takie jak lizaki, gumowe misie czy czekoladowe monety, mogą pomóc w stworzeniu magicznego doświadczenia dla maluchów. Oprócz tego, że są pysznymi smakołykami, słodycze mogą być również używane jako nagrody za dobre zachowanie. Ponadto mogą one działać jako zachęta do wykonywania zadań lub nawet służyć jako narzędzie dydaktyczne do nauki o kolorach, kształtach i rozmiarach. Nie tylko dziecko cieszy się ich teraźniejszość ale ono może także przynosić radość i szczęście w dom. Słodycze są doskonałym wyborem prezentu dla każdego malucha na każdą okazję!

Niezależnie od tego, czy jest to puszka tradycyjnych czekoladek, czy coś bardziej kreatywnego, jak wypełnione słodyczami pończochy, podarowanie komuś słodyczy w prezencie z pewnością sprawi mu radość.

Dla osób dbających o zdrowie istnieją takie opcje, jak smakołyki bez cukru i z ciemnej czekolady, natomiast ci, którzy chcą się rozpieszczać, mogą pozwolić sobie na ciasteczka, ciasta i inne pyszne desery. Niezależnie od Twoich preferencji, słodycze stanowią idealny prezent w świątecznym okresie.

R E K L A M A

R E K L A M A

Sklep Parker

sklep parker

R E K L A M A

Sklep Waterman