Connect with us

Aktualności

5 pomysłów na prezent dla dziecka na Mikołaja

prezent dla dziecka na Mikołaja

Niezaprzeczalnie jednym z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku są mikołajki i prezenty, jakie ze sobą niosą. Obdarowywanie dzieci upominkami w dniu Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia, jest dość starym zwyczajem. Jego korzenie sięgają bowiem XII wieku. Co by nie powiedzieć, tradycji musi stać się zadość. Jakie prezenty dla dziecka na mikołajki polecamy?

1. Słodycze na mikołajki

Numerem jeden są oczywiście słodycze, które stanowią jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów mikołajkowych. Praktycznie każdy je uwielbia. A co najważniejsze do wyboru mamy tyle rodzajów słodkości, że bez problemu trafimy w najbardziej wysublimowane podniebienia.

Poza tym słodkie prezenty na mikołajki mogą stanowić upominek sam w sobie lub być słodkim dodatkiem do innego prezentu. Słodyczami, którymi można uzupełnić paczkę na mikołajki, są przede wszystkim:

 • lizaki z czekolady, lizaki nadziewane i klasyczne
 • cukierki w czekoladzie
 • cukierki nadziewane
 • karmelki twarde
 • czekolady i batoniki

Na jakie prezenty oprócz słodyczy na mikołajki warto jeszcze postawić?

2. Mikołajkowa gra rodzinna

Ciekawym i uniwersalnym prezentem na mikołajki są gry rodzinne – szczególnie gry towarzyskie i planszowe. Jest to prezent, z którego radość będzie miała cała rodzina. Doskonale sprawdzi się na długie zimowe wieczory, gwarantując świetną rozrywkę zarówno dla mniejszej, jak i większej liczby osób. Przy czym wybierając grę planszową, należy zwrócić uwagę na stopień jej trudności, aby dziecko mogło bez problemu brać udział w zabawie.

Do jednych z najbardziej popularnych gier rodzinnych zaliczyć można:

 • Monopoly
 • Kalambury
 • Scrabble
 • Catan
 • Wsiąść do Pociągu
 • Splendor

3. Książki na Mikołaja

Jednym z najpiękniejszych podarunków dla dziecka jest zaszczepienie w nim miłości do książek. Warto robić to od najmłodszych lat, poprzez wybieranie lektur ciekawych dla dziecka. Dla najmłodszych warto postawić na bogato ilustrowane bajki czy książeczki interaktywne. Starszym można podarować coś bardziej zaawansowanego, byle tylko było dopasowane do zainteresowań dziecka. Tutaj możliwości jest wiele – począwszy od różnego rodzaju książek fabularnych, poprzez książki tematyczne, na różnego rodzaju książkowych albumach skończywszy. Jeśli do tego dodamy jeszcze słodycze, to zyskamy idealny prezent mikołajkowy.

4. Kreatywny prezent dla dziecka na mikołajki

Kolejną ciekawą kategorią prezentów dla dzieci na Mikołaja są zabawki kreatywne. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju zabawek. Zaliczyć można do nich klocki LEGO, różnego rodzaju puzzle oraz bardziej zaawansowane zestawy zabawkowe, które przykładowo umożliwiają tworzenie biżuterii z koralików czy robienie zmywalnych tatuaży. Tutaj także należy brać pod uwagę zainteresowania dziecka. Trzeba również przypilnować, aby zabawka była bezpieczna, o czym mówi docelowa grupa wiekowa dziecka, która powinna być określona na opakowaniu zabawki (lub w jej opisie w sklepie internetowym).

5. Mikołajkowy prezent dla dziecka w postaci wycieczki

Prezent w postaci wspólnej wycieczki to jeden z najlepszych upominków mikołajkowych, jakie można sprawić dziecku. Może być to zoo, park wodny, kino czy inna forma wspólnej rozrywki, która z jednej strony będzie frajdą dla dziecka, a z drugiej pozwoli spędzić z nim wspólny czas. Taki prezent to przede wszystkim wspomnienia, które dziecko będzie mogło w sobie pielęgnować. Jeśli dodamy do tego jeszcze jakieś cukierki w czekoladzie i lizaki, to na pewno takie mikołajki zostaną uznane za naprawdę udane!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

R E K L A M A

R E K L A M A

Sklep Parker

sklep parker

R E K L A M A

Sklep Waterman

Trending